Sousse.cz

Sousse, Tunis

Výlety

V Tunisku je opravdu hodně míst, která stojí za vidění. Sousse je díky své poloze blízko středu země skvělým výchozím bodem pro jejich poznávání.

Pokud se vydáme na sever, dojedeme do Tunisu. To je metropole se vším, co k ní patří. Starověké centrum města s mnoha památkami, zapadlé uličky, tradiční trhy, muzeum Bardo. A na druhé straně moderní široké ulice, špičkové restaurace a obchody a vše, co k ruchu velkoměsta patří.

Kousek od Tunisu se rozléhá Kartágo. Zbytky starověkého města a kultury, kterou založili Féničané. Zničily ho Punské války, ale dodnes je úctyhodnou připomínkou dávných slavných časů těchto končin.

Na jih od Sousse můžete zavítat do městečka El Jem. Nachází se zde třetí největší koloseum na světě. Je pozůstatkem z dob, kdy zde vládli Římané. Koloseum je celé volně přístupné. Poměrně zachovalé a jistě nesmí ujít vaší pozornosti.

Mnoho lidí jezdí do Tuniska kvůli poušti a romantice, kterou nabízí. Skutečně zde na několika místech můžete okusit pravou berberskou kulturu, stravu i pohostinnost. Jízda jeepy dunami uspokojí touhu po adrenalinu a projížďka na velbloudech v oáze Douz bude příjemnou tečkou.

I další památky a zajímavosti, které lze v Tunisku navštívit, vám nabídnou cestovní kanceláře ve svých fakultativních výletech. Jsou jimi například město Hammamet, přístav Sfax, modro bílé městečko Sidi Bou Said, výrobny koberců a další.