Sousse.cz

Sousse, Tunis

Doprava v Sousse

Doprava je v Sousse zajištěna rozsáhlou sítí hromadné dopravy. Autobusy odsud jezdí do dalších míst všemi směry. Známé je spojení s Monastirem, kam se odsud dostaneme vlakem.

Jízda tímto dopravním prostředkem je levná a prý i zábavná. Proč? Tak to budete muset zjistit sami. Nudit se ale jistě nebudete ani při jízdě nájemným taxi. Ceny jsou zde smluvní, takže co si „ukecáte“, to budete mít. V zásadě ale platí, že i tento způsob cestování je levný a spolehlivý.

Zajímavým druhem cestování je jízda v louage. Je to osmimístný taxík, který vyjíždí až ve chvíli, kdy je zaplněn. Lze si ho i stopnout. Ceny v něm jsou malinko vyšší než v autobuse, stále však dost příznivé.

Půjčit auto v Sousse je sice možné, ale nelze to doporučit. Půjčovné je drahé, auta obecně v celém Tunisku ve špatném stavu, stejně jako silnice. Jízda sama osobě je také dost nebezpečná.

Tunisané nebezpečně předjíždějí, nedodržují pravidla přednosti (a to obzvlášť na kruhových objezdech – ty jsou schopni projíždět i zleva)a přejít rušnou silnici je pro chodce téměř nadlidský úkol.